Historyczne zwycięstwo Alice Robinson w zawodach Pucharu Świata w konkurencji slalom gigant.

17-letnia Alice Robinson wygrała inauguracyjne zawody alpejskiego Pucharu Świata w austriackim Sölden.

Były to pierwsze zawody młodej Nowozelandki na lodowcu Rettenbach. W nienagannym stylu pokonała liderkę Pucharu Świata - Mikaelę Shiffrin uzyskując lepszy czas od bardziej utytułowanej rywalki o 0,06 s.

„Byłam naprawdę blisko zwycięstwa, więc postanowiłam, że muszę się zmobilizować. Podczas drugiego przejazdu byłam trochę zdenerwowana, ale udało mi się trzymać nerwy na wodzy. Miałam przeczucie, że spodoba mi się ta trasa, a zwycięstwo okazało się dla mnie nie tylko wielką radością, ale również ogromnym szokiem”

Pierwsze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata (Robinson startowała w zawodach dopiero 11ty raz!) jest niezwykłym przeżyciem nie tylko dla rodziny MDV. Cała Nowa Zelandia jest dumna z Robinson, która jest pierwszą slalomistką z tego kraju, która zwyciężyła w Zawodach Pucharu Świata.

Nastoletnia zawodniczka ma jeszcze przed sobą tydzień nauki w liceum zanim weźmie udział w zawodach Pucharu Świata w fińskim Levi.

Udany start sezonu dla Holtman i Robnik

Norweska zawodniczka Mina Fürst Holtmann zajęła 4te miejsce (jak na razie najwyższe w swojej karierze). Tina Robnik ze Słowenii uplasowała się na 11tej pozycji.